Достапни линкови

Најмалку 12 загинати во ракетен напад во Пакистан


Според пакситански разузнавачки извори во веројатно американски ракетен напад се убиени најмалку 12 луѓе во племенската зона на границата со Авганистан. Нападот се случил во Дата Кела, село на 45 километрои од Мираншах главно место во провинцијата Северен Вазиристан, упориште на талибанците и Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG