Достапни линкови

ЕУ да продолжи со притисок врз Србија за апсење на Младиќ


Главниот обвинител за поранешна Југославија Среџ Брамерц за Ла Либре и Де Стандрад изјави дека ЕУ мора да продолжи со притисокот врз Србија со цел да биде уапсен Ратко Младиќ, кој беше воен лидер на босански срби баран за геноцид во војната во Босна и Херцеговина. Според Брамерц, важно е Европската Унија да ја условува Србија на патото кон членство со целосна соработка со Хашкиот Трибунал.
XS
SM
MD
LG