Достапни линкови

Се очекува тесна битка на парламентарните избори во Латвија


Денеска во Латвија се одржуваат парламентарни избори први што е прво гласање во оваа Балтичка земја по една од најлошите рецесии во светот. Се очекува тесна борба меѓу централно десничарска коалиција на Валдис Домбровскис и опозициониот Хармони Центар кој има база во руското говорно малцинство.
XS
SM
MD
LG