Достапни линкови

Ракетен напад во Северен Вазиристан - тројца убиени


Според пакситански разузнавачки извори, во веројатно американски ракетен напад се убиени тројца луѓе во племенската зона на границата со Авганистан.
Нападот се случил во Дата Кела, село на 45 километрои од Мираншах, главно место во провинцијата Северен Вазиристан, упориште на талибанците и Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG