Достапни линкови

Украина не сака слободна трговија со ЕУ


Украинскиот претседател Виктор Јанукович денеска ја отфрли можноста од склучување договор за слободна трговија со Европската Унија, оценувајки дека условите понудени од Брисел не се во интерес на неговата земја. Јанукович истакна дека предлогот до Брисел, Украина да ги укине сите давачки при увоз на производи од Европската Унија, ќе значи 20 насто помали приходи во буџетот на Украина.
XS
SM
MD
LG