Достапни линкови

Двајца романски војници загинале во Авганистан


Двајца романски војници загинале денеска од експлозија на мина во Авганистан, а еден бил повредени, соопшти романското министерство за одбрана. Од почетокот на воената интервенција во Авганистан во 2001-ва, досега, таму настрадале 17 романски војници.
XS
SM
MD
LG