Достапни линкови

Сирискиот претседател во посета на Иран


Сирискиот претседател Башар ал Асад утре во Техеран треба да се сретне со иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад. Веста за ова доаѓа неколку дена откако ирачкиот премиер Ијад Алави побара од Сирија да ги употреби дипломатските врски со Иран за да го спречи Техеран да се меша во внатрешните работи на Ирак.
XS
SM
MD
LG