Достапни линкови

ЕУ ја дуплира помошта за Пакистан


Европската комисија реши да ја дуплира помошта за Пакистан кој беше погоден од катастрофални поплави. Сега помошта за Пакистан треба да изнесува околу 400 милиони евра.
XS
SM
MD
LG