Достапни линкови

Јапонија сака добри односи со Кина


Јапонскиот премиер Наото Кан денеска изјави дека Јапонија сака добри односи со Кина, но истовремено изрази загриженост и од кинеското зајакнување на армијата. Наото Кан, во обраќањето во парламентот во Токио ја повика Кина да се однесува како одговорен член на меѓународната заедница.
XS
SM
MD
LG