Достапни линкови

Запалени 27 камиони на НАТО во Пакистан


Група милитанти во Пакистан нападнале камиони со нафта кои ги снабдуваат НАТО силите во Авганистан, при што запалиле 27 паркирани возила. Нападот се случил во пограничното место Шикарпур, откако вчера пакистанските власти го затворија главниот граничен премин меѓу Пакистан и Авганистан во знак на протест поради НАТО воздушниот напад во кој загинаа тројца пакистански војници.
XS
SM
MD
LG