Достапни линкови

Мушараф се враќа во политиката


Поранешниот пакистански воен владетел Первез Мушараф се очекува денеска во Лондон да ја лансира неговата нова политичка партија, која е наречена Пакистанска муслиманска лига за сите. Мушараф кој во мометов живее во главниот град на Англија изјави дека ќе се врати во родната земја за да се вклучи во трката на следните избори закажани за во 2013 година.
XS
SM
MD
LG