Достапни линкови

Еквадорскиот претседател Кореа спасен од војската


Претседателот на Еквадор, Рафаел Кореа за прв пат се појави во јавност на терасата на неговата претседателска палата, откако војската успеа да го спаси од полицијата која го држеше во една болницата, поради незадоволството од предлог мерките на владата за штедење со што ќе бидат скратени нивните бенефиции. Кореа престојувал во болницата поради повреда од солзавец додека претходно на протестите се обидувал да се конфронтира со полицијата.
XS
SM
MD
LG