Достапни линкови

Рутата за набавки на НАТО кон Авганистан не е блокирана


НАТО соопшти дека Пакистан не ја блокирал виталната рута за набавки во Авганистан, поради хеликоптерскиот напад на Алијансата во кој загинаа тројца припадници на пакистанските безбедносни сили. Десетици тенкови со нафта и камиони со помош за странските сили во Авганистан беа оставени покрај границата по вчерашниот инцидент кај реонот Курнам.
XS
SM
MD
LG