Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со умерена облачност


Времето денеска ќе биде сончево и малку потопло со умерена облачност. На крајот на денот ќе има зголемување на облачноста особено во западните делови. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 1 до 8, а дневната од 17 до 24 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и малку потопло со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 5, а дневната ќе се искачи до 22 степени.
XS
SM
MD
LG