Достапни линкови

Бомбашки напад во Кандахар


Тројца авганистански цивили загинаа, а деветмина се повредени во самоубиствен напад со автомобил-бомба во Кандахар. Властите соопштија дека цел на нападот бил конвој на НАТО што поминувал во близина на мал пазар. Нема загинати странски војници.
XS
SM
MD
LG