Достапни линкови

Почина Тони Кертис


Почина холивудската филмска ѕвезда Тони Кертис на 85 години. Портпаролот на семејството Кертис соопшти дека актерот починал мирно, во сон во неговиот дом во Лас Вегас.
Кертис, кој има снимено повеќе од 100 филмови, влезе меѓу големите холивудски ѕвезди со филмот ’Некои тоа го сакаат жешко’ од 1959 година, во кој играше заедно со Мерилин Монро.
XS
SM
MD
LG