Достапни линкови

Главниот командант на НАТО за Европа во посета на Албанија


Главниот командант на силите на НАТО во Европа, американскиот адмирал Џејмс Ставридис од денеска ќе престојува во неколкудевна посета на Албанија.
Како што јави МИА, адмиралот Ставридис освен со албанскиот минитер за одбрана Арбен Имами, ќе се сретне и со премиерот Сали Бериша и со членовите на парламентарната Комисија за безбедност.
XS
SM
MD
LG