Достапни линкови

Бомбаш самоубиец нападна конвој на НАТО во Авганистан


Бомбаш самоубиец нападнал конвој со НАТО во близина на Кандахар кога возилата минувале покрај пазар, при што се убиени и повредени неколку авганистански цивили. Засега не се знае дали има жртви меѓу војниците на НАТО.
XS
SM
MD
LG