Достапни линкови

Русија бара Иран да соработува со Атомската Агенција на ОН


Русија побара од Иран да соработува со Нуклеарната Агенција на Обединетите Нации. Според Амбасадорот Виталиј Чуркин, тоа е единствен конструктивен начин за решавање на проблемот со контроверзната нуклеарна програма на Техеран.
XS
SM
MD
LG