Достапни линкови

Победникот на „Тур де Франс“ суспендиран поради допинг


Победникот на овогодинешниот „Тур де Франс“ Алеберто Контадор беше суспендиран поради сомнениа за допинг. Тестовите покажале присуство на забранетата субстанца „кленбутерол“ во телото на спортистот, која предизвикува брзо согорување на мастите и зголемување на мускулната маса“. Се очекува трикратниот победник на „Тур де Франс“ денеска да одржи прес конференција, кој не се согласува со одлуката за негова суспензија.
XS
SM
MD
LG