Достапни линкови

Времето денеска посвежо и ветровито


Слично на вчера, денеска не` очекува облачно и ветровито време. Метеролозите предвидуваат дека ветровите ќе стивнат во попладневните часови. Утринската температура се движи од три до 10, а дневната од 17 до 22 степени.
Во Скопје ќе преовладува малку до умерено облачно, посвежо и ветровито време.
XS
SM
MD
LG