Достапни линкови

Фуере - Нападите врз Уставен го поткопуваат имиџот на Македонија


Евроамбасадорот Ерван Фуере оценува оти вербалната битка која се води со Уставниот суд го поткопува имиџот на Македонија како земја со кандидатски статус за членство во ЕУ. Тој не сакаше да го коментира процесот на лустрација и апелираше до политичките лидери да се концентрираат на приоритетите на земјата.
XS
SM
MD
LG