Достапни линкови

Секое петто растение во светот, загрозено


На секое петто растение во светот му се заканува исчезнување. Ова се наведува во најновата научна студија издадена во Лондон, а во пресрет на самитот за биодиверзитетот што кон средината на идниот месец треба да се одржи во Јапонија. Во студијата која е работена пет години се додава дека најголема закана за растенијата е човекот.
XS
SM
MD
LG