Достапни линкови

Во Дагестан убиени седуммина милитанти


Полицијата во рускиот кавкаски регион Дагестан соопшти дека убила седуммина милитанти во денешните напади во главниот град Макачкала и во реонот на Капсиск. Орагнизациите за човекови права ја обвинуваат полицијата дека преку наводната борба против екстремизмот го поттикнувала насилството и ги злоупотребувала човековите права.
XS
SM
MD
LG