Достапни линкови

План за терористички напади во Европа и САД


Разузнавачките служби откриле план за серија напади во Британија, Франција и Германија, јави синоќа британската телевизија Скај њуз. Американската телевизија Еј Би Си пак, повикувајќи се на анонимни извори, јави дека и Соединетите држави биле цел на планираните напади и оти за таквата опасност бил информиран и претседателот Барак Обама. Организаторите на нападите, според овие медиуми, биле базирани во Пакистан.
XS
SM
MD
LG