Достапни линкови

Клинтон во идниот месец на Балканот


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон во идниот месец ќе го посети Балканот, изјави портпаролот на Стејт департментот Филип Кроули, додавајќи дека точниот план на нејзиниот престој ќе биде дополнително соопштен. Според некои српски медиуми, Клинтон на 12 октомври ќе го посети Белград, а претходно ќе престојува во Сараево.
XS
SM
MD
LG