Достапни линкови

Во Митровица, повредено девојче


Едно девојче било полесно повредено во синоќешната експлозија во северниот дел на Митровица, соопшти Косовската полициска служба. Се прецизира дека експлозивот бил поставен на антена на покривот на една зграда по што бил оштетен станот под покривот. На девојчето кое било во станот му била укажана помош во здравствениот центар во градот.
XS
SM
MD
LG