Достапни линкови

Во лизгање на земјиште во Мексико 11 исчезнати


Најмалку 11 лица се исчезнати во големото лизгање на земјиште во јужниот дел на Мексико. Властите претходно страхуваа дека стотици луѓе се загинати, откако беа затрупани околу 300 куќи. Лизгањето е предизвикано од поројните дождови и ураганите што во изминатиот период ги погодија Мексико и Централна Америка.
XS
SM
MD
LG