Достапни линкови

Израелски војници упаднаа на бродот кон Газа


Израелски воени бродови го пресретнале британскиот брод што сакаше да однесе хуманитарна помош во Појасот Газа. Воените власти соопштуваат дека израелски војници влегле на бродот и го пренасочиле кон израелското пристаниште Ашдод. При преземањето немало насилство.
XS
SM
MD
LG