Достапни линкови

Осуетен терористички напад против дански весник


Тројца луѓе се уапсени во Норвешка под сомение дека планираат терористички напад против дансскиот весник што објави карикатури на пророкот Мухамед во 2005 година. Еден од уапсените признал за планот.
XS
SM
MD
LG