Достапни линкови

Медведев ја завршува посетата на Кина


Односите меѓу Кина и Русија се одлични, а ние сме стратегиски партнери, изјави рускиот претседател Дмитриј Медведев, кој денеска ја завршува посетата на Кина. Медведев денеска ќе го посети Експо 2010-та во Шангај.
XS
SM
MD
LG