Достапни линкови

Напад во Газа, тројца милитанти убиени


Израелската војска соопшти дека се убиени тројца милитанти кои припаѓале на исламистичката Џихад група при напад во централниот дел на појас Газа. Во соопштението се наведува дека израелскиот напад целел кон група милитанти за кои имале сознанија дека поготвуваат ракетен напад кон Израел.

XS
SM
MD
LG