Достапни линкови

Пахор ќе се сретне со штрајкувачкиот одбор


Словенечкиот премиер Борут Пахор за денеска најави средба со штрајкувачкиот одбор на јавната администрција барајќи од нив да го прекинат протестот.
Работниците од јавниот секотор протестираа против одлуката на Владата да ги замрзе платите. Штрајкувачкиот одбор заклучил дека првиот денод протестот поминал според планираното, пренесуваат новинските агенции.
XS
SM
MD
LG