Достапни линкови

Воздушни напади на НАТО во Северен Вазиристан


Во воздушните нападите на НАТО во Пакистан се убиени најмалку 30 милитанти, изјави портпарол на Алијансата, во соседен Авганистан. Целта на овие напади била само-одбрана по нападите врз авганистанските сили во провинцијата Кност од милитантите во пакистанскиот Северен Вазиристан.
XS
SM
MD
LG