Достапни линкови

Социјалистите на Чавез добија мнозинство на изборите


Социјалистичката партија на Уго Чавез доби мнозинство на вчерашните парламентарни избори во Венецуела. Според се уште нецелосните податоци, опозицијата добила една третина од местата.
Противниците на Чевез се надеваат дека ќе го нарушат монополот на моќта на Чавез во Парламентот.
XS
SM
MD
LG