Достапни линкови

Киднапирана Британка во Авганистан


Британка која работела за американската агенција за помош е киднапирана во Авганистан соопштија од британското министерство за надворешни работи. Од таму соопштуваат дека жената заедно со уште тројца Авгнанистанци биле киднапирани вчера во североисточната
провинција Кунар.
XS
SM
MD
LG