Достапни линкови

Почина уште еден човек од автобуската несреќа во Берлин


Почина и 13-та жртва од автобуската несраќа која се случи вчера во близина на главниот град на Германија. Во полскиот автобус кој удари во столб во близина на Берлин се наоѓаа 47 патници и двајца возачи. Во болницата во берлин се наоѓаат 19 патници , а нив ги посети полскиот премиер Доналд Туск заедно со полскиот министер за здраство. Полските патници се враќале од летување во Шпанија.
XS
SM
MD
LG