Достапни линкови

Во Венецуела се очекуваат изборни резултати


Во Венецуела денеска се очекуваат резултатите од парламентарните избори. Противниците на претседателот Хуго Чавез се надеваат дека ќе го разбијат неговиот долгогодишен монопол врз власта во националното собрание.
XS
SM
MD
LG