Достапни линкови

Временска прогноза- променливо облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата се движи од 15 до 27 степени. Во Скопје слично време со температура до 25 степени.
XS
SM
MD
LG