Достапни линкови

Иран ги обвини САД и Израел дека организирале бомбашки напад


Иранската револуционерна гарда соопшти дека ги убила „главните елементи“ кои стојат зад неодамнешниот бомбашки напад на воената парада во градот Махабад. Гардата ги обвини Израел и САД дека стојат зад нападот во кој загинаа 12 луѓе.
XS
SM
MD
LG