Достапни линкови

Компјутерски вирус во иранската нуклеарка Бушер


Сложен компјутерски вирус ги зафатил компјутерите на вработените во првата иранска нуклеарка Бушер, објави иранската државна новинска агенција. Властите велат дека против Иран почна да се води „електронска војна“. Сепак, нагласуваат дека вирусот „не може да предизвика сериозна штета на владиниот систем“.
XS
SM
MD
LG