Достапни линкови

Нов напад со беспилотно летало во Пакистан


Седуммина исламистички милитанти се убиени во напад со американско беспилотно летало во областа Северен Вазиристан во Пакистан, на границата со Авганистан. Овој месец имало 19 напади со беспилотни летала, при што се убиени 90 луѓе.
XS
SM
MD
LG