Достапни линкови

Грција се откажува од забраната за пушење?


Грчкото Министерство за здравство ја разгледува можноста да ја укине целосната забрана за пушење цигари на јавни места, која стапи на сила пред неполн месец, објавија дел од грчките медиуми.
Идејата за измени на законот, наводно е резулатат на големиот притисок од страна на сопствениците на ресторани и кафулиња, кои се жалат на намалени приход од стапувањато на забраната во сила.
XS
SM
MD
LG