Достапни линкови

Премиерот и претседателот на Романија без полициска заштита


Романскиот премиер Емил Бок денеска, по враќањето од Њујорк се откажа од полициската заштита. Истото го направи и претседателот Трајан Басеску во петокот. Полицијата и опозицијата ги оценуваат овие постапки како незаконски.
Бок и Басеску се откажаа од полициска заштита, откако шест илјади полицијаци протестираа пред седиштето на романското претседателство.
XS
SM
MD
LG