Достапни линкови

Медведев во тридневна посета на Кина


Рускиот претседател Дмитриј Медведев пристигна во тридневна посета на Кина. Со него патува владина делегација и руски бизнисмени. Се очекува двете земји да потпишат неколку договори во областа на трговијата и енергетиката.
XS
SM
MD
LG