Достапни линкови

Индија сака дијалог со Кашмир


Индиската влада им понуди конструктивен и одржлив дијалог на жителите на индискиот дел на Кашмир, за да запрат анти-индиските немири кои го зафатија овој регион. Само во изминативе три месеци индиските власти убија повеќе од 100 луѓе во Кашмир, кој е со мнозинско муслиманско население.
XS
SM
MD
LG