Достапни линкови

Компјутерски вирус во иранските електро-централи


Новинските извештаи од Иран велат дека иранската нуклеарна агенција се обидува да се справи со опасен компјутерски вирус, кој може да ја преземе контролата врз електро-централите.
Вирусот Стукснет беше откриен во Германија во јули, а потоа се појави во Иран, Индонезија, Индија и во САД.
XS
SM
MD
LG