Достапни линкови

ЕУ нема да увезува нерешени конфликти


Земјите од Западен Балкан мора да ги решат споровите ако сакаат во ЕУ, изјави пратеникот на германското Министерство за надворешни работи за југоисточна Европа Николаус Ламбсдорф. Тие конфликти нема да ги увезуваме во Унијата, рече тој во интервју за Дојче веле.
Ламбсдорф зборуваше за нерешените конфликти, како што е тој меѓу Грција и Македонија за името.
XS
SM
MD
LG