Достапни линкови

Продолжува војната на Јемен против Ал Каеда


Јеменските власти соопштуваат дека ја презеле контролата на градот Хота на југот на земјата, кој една недела беше под контрола на Ал Каеда. Речиси во истовреме, двајца вооружени напаѓачи од заседа пукале кон автобус што ги превезувал безбедносните сили во главниот град Сана при што се ранети десетмина разузнавачи.
XS
SM
MD
LG