Достапни линкови

Иран под закана од компјутерски вирус


Иранската агенција за нуклеарна енергија се обидува да се справи со комплексен компјутерски кој зарзил неколку индустриски фабрики и кој се заканува да ги зафати и нуклеарните постројки, јавуваат иранските медиуми. Овој тип на вирус во јули годинава го открија експертите во Германија. а досега бил забележан во Индонезија, Индија и Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG